Projekt ogrodu

Pomysł na zagospodarowanie terenu nieruchomości powinien pojawić się równocześnie z projektem budynków mieszkalnych i gospodarczych.Idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie maszyn budowlanych do robót ziemnych związanych z wykopem fundament pod taras, altanę, pergole, oczka wodne czy instalacje elektryczne, oświetleniowe i nawodnieniowe.

Aby jednak tak się stało musi już istnieć projekt ogrodu, przynajmniej wstępny, według którego założeń można owe wykopy rozmieszczać na działce. Projekt ogrodu powinien również uwzględniać po i związane z reprezentacją, oraz gospodarcze, traktowane jako zaplecze dla narzędziowni, kompostownika, drewutni i innych tego typu rzeczy.

Projekt ogrodu Bytom

Bardziej szczegółowy projekt uwzględnia wzory i zarys ścieżek ogrodowych, kształt podjazdów, kształt rabat kwiatowych, kwietników, zadrzewienia na działce, miejsce odpoczynku, grill, palenisko, miejsce zabaw dla dzieci, basen czy inne atrakcje, na które się zdecydujemy, a na które pozwolą gabaryty działki. Co ciekawe, dobry projekt wydobędzie nawet z niewielkiej działki poczucie przestrzeni, co uzyskuje się przez umiejętne stosowanie nasadzeń kompozycji roślinnych, oraz drobnych elementów architektury ogrodowej.

Każdy ogród powinien być tak zaprojektowany by być miejscem przyjaznym nie tylko dla ludzi, czyli domowników, ale i innych mieszkańców ogrodu, czyli ptaków i owadów. Dobry projekt uwzględni również czas jaki jest potrzebny do jego codziennej pielęgnacji, wszelkie potrzeby indywidualne ze strony klienta, pozwoli dobrać kompozycje roślinne dopasowane do stylu ogrodu i jego mieszkańców.

Zapraszamy do naszej firmy w Bytomiu, gdzie uzyskają Państwo fachową radę, oraz kompleks usług związanych z projektowaniem, zakładaniem, urządzeniem i pielęgnowaniem ogrodów. Zakres usług wycenimy indywidualnie, biorąc pod uwagę prace, które mielibyśmy wykonać, materiały, na których mielibyśmy pracować oraz inne szczegóły, które ustalamy z klientem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *